Nazwa forum

Forum o piłce nożnej w Afryce

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2014-05-04 17:31:56

Cygan93

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 7
Punktów :   

Mistrzostwa Świata 2014

Temat o Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii.

Offline

 

#2 2014-05-04 17:59:58

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Która z afrykańskich reprezentacji jest waszym faworytem do najlepszego wyniku na mundialu? Zdecydowanie najlepsze losowanie miała Nigeria, ale pytanie, czy Keshi tym razem zbytnio nie przekombinuje ze składem.

Offline

 

#3 2014-05-04 19:11:06

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Myślę, że Nigeria i WKS spokojnie wyjdą ze swoich grup. Może Kamerun, również Algieria może zaskoczyć. Oby . Ale Ghana na pewno nie ma szans na wyjście z grupy ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Portugalią. Jak zajmą 3. miejsce, to będą zadowolenie.

A dla fanów nie tylko afrykańskiej piłki: http://www.fifa.com/
Super gry między innymi: FIFA Predictor czy Test FIFA.

Offline

 

#4 2014-05-06 20:05:03

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Wybrzeże wcale łatwo mieć nie będzie. Kolumbia, szczególnie na swoim kontynencie, jest zdecydowanym faworytem do wygrania grupy. O drugie miejsce Iworyjczycy powinni powalczyć z notującą stałe postępy Japonią (sorry Leszek ). W Kamerun jakoś nie wierzę, śmiem twierdzić, że większe szanse na awans do 1/8 finału ma skazywana przez ciebie na pożarcie Ghana. Niemcy - ok, są jednym z głównych kandydatów do tytułu, ale ani USA, ani Portugalia to nie są na tyle silne reprezentacje, żeby Black Stars nie mogły myśleć o zwycięstwie nad nimi. W przypadku Portugalczyków szczególnie rzuca mi się w oczy brak wartościowych rezerwowych.

Offline

 

#5 2014-05-06 22:34:37

 Leszek

Użytkownik

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 25
Punktów :   -1 
WWW

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Mnie jest trudno wytypować faworyta "greckiej" grupy, bo style gry są odmienne i nieobliczalne zarazem. Wiele zależeć będzie od pierwszych meczów, bo to one w dużej mierze ustawią dalsze losy poszczególnych drużyn.

Co do awansu afrykańskich ekip to wydaje mi się najpewniejsza Nigeria..

Offline

 

#6 2014-05-06 23:41:31

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

No i znamy szeroki skład reprezentacji Nigerii na MŚ:

Bramkarze: Vincent Enyeama (Lille/FRA), Austin Ejide (Hapoel Be'er Sheva/ISR), Chigozie Agbim (Gombe United), Daniel Akpeyi (Warri Wolves)

Obrońcy: Elderson Echiejile (Monaco/FRA), Efe Ambrose (Celtic FC/SCO), Godfrey Oboabona (Rizespor/TUR), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kenneth Omeruo (Middlesbrough/ENG), Juwon Oshaniwa (Ashdod FC/ISR), Joseph Yobo (Norwich City/ENG), Kunle Odunlami (Sunshine Stars)

Pomocnicy: Mikel Obi (Chelsea/ENG), Ogenyi Onazi (SS Lazio/ITA), Ramon Azeez (Almeria/SPA), Ejike Uzoenyi (Enugu Rangers), Gabriel Reuben (Beveren/BEL), Nosa Igiebor (Real Betis/SPA), Joel Obi (Parma/ITA), Michael Uchebo (Cercle Brugge/BEL), Sunday Mba (CA Bastia/FRA)

Napastnicy: Ahmed Musa (CSKA Moscow/RUS), Shola Ameobi (Newcastle United/ENG), Victor Moses (Liverpool/ENG), Emmanuel Emenike (Fenerbahce/TUR), Obinna Nsofor (Chievo Verona/ITA), Osaze Odemwingie (Stoke City/ENG), Babatunde Michael (Volyn/UKR), Nnamdi Oduamadi (Varese/ITA), Uche Nwofor (Herenveen/NED)

No i świetnie...Niby Keshi twierdzi, że federacja dała mu wolny wybór w selekcjonowaniu kadry na MŚ, ale ci, których chcieli działacze, a nie widział w kadrze trener Nigeryjczyków, czyli Odemwingie i Yobo nagle się w niej znajdują...Poza tym szkoda mi trochę Solomona Kwambe, bo fajnie grał w eliminacjach, a potem Keshi go odstawił.

No i nie ma Baloguna, który zaliczył zakończony spotkaniem z bandą debiut w niedawnym meczu z Meksykiem.

Offline

 

#7 2014-05-07 07:42:41

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Nie zgodził bym się z tym, że Portugalia nie wygra z Ghaną. Może Ghana z USA sobie poradzi ale na awans moim zdaniem na wyjście z grupy niestety nie ma szans.
No ja bym chciał taką tabelę, choć jest ona nie realna
1. Portugalia
2. Ghana
3. USA
4. Niemcy

Offline

 

#8 2014-05-08 23:24:43

Cygan93

Administrator

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 7
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Przeczytałem dzisiaj kolejny numer tygodnika "Piłka Nożna". Tamtejsi dziennikarze zaskakują mnie swoją logiką. Kompletnie przebudowana i bardzo mocna w ostatnich latach kadra Nigerii ich zdanie zdobędzie raptem punkt w meczu z Iranem, a pozostałe przegrała. Z kolei Wybrzeże Kości Słoniowej ich zdaniem wyjdzie z grupy. Nie wiem skąd ta logika, ale mnie trochę zastanawia dlaczego zespół mocny w przeciętnej grupie jest skazywany na pożarcie, a zespół średni(owszem naszpikowany gwiazdami, ale drużynowo średni) jest w ich oczach faworytem w starciach z Kolumbią, Grecją i Japonią.

Faworyzowaną przez nich Bośnia ostatnio przegrała z Egiptem, a Iran z Gwineą. Wnioski nasuwają się same, ale widocznie mi jakieś dziwne. Co ciekawe to nie pierwszy raz, kiedy czytam zapewnienia, że Bośnia jest lepsza od Nigerii.

Offline

 

#9 2014-05-09 09:00:08

 Leszek

Użytkownik

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 25
Punktów :   -1 
WWW

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Niestety "Piłka Nożna" jest coraz słabszym źródłem wiedzy, a co gorsza coraz bardziej niekompetentnym i robionym po łebkach. Regularnie kupuje ją od 18 lat i od kilku lat widać wielką stagnację..

W ogóle nie powinno się porównywać drużyn, które ze sobą nigdy nie grały, bo właściwie nie ma punktu zaczepienia do takich porównań. Można je jedynie scharakteryzować i ocenić możliwości.

Bośnia to nowicjusz i może sobie w ogóle nie poradzić z nowymi realiami. Nigeria jest już obyta z turniejami zarówno kontynentalnymi, jak i Mundialem, więc ma już atut, a reszta to przygotowanie do turnieju i motywacja.

Offline

 

#10 2014-05-09 13:57:33

 dezmar1

Nowy użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2014-05-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Moim zdaniem Nigeria i WKS maja najwiekesze sznase na wyjscie,Ghana jest skazana na pożarcie,ale licze że sprawia nam miłą niespodzianke w spotkaniu z Portugalią.Kamerun ma niezły bajzel w kadrze wiec watpie aby im sie udalo,zwłaszcza że maja trudnych rywali.Ciekaw jestem jak sie pokaże Algieria w turnieju.

Offline

 

#11 2014-05-09 15:39:29

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Portugalia jest 3. w rankingu FIFA, nie rozumiem jej się wszyscy czepiacie. Jak wygrają to ze Stanami albo Niemcami.

Offline

 

#12 2014-05-09 17:37:49

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Ja się Portugalii nie tyle czepiam, co uważam, że nie są zdecydowanym faworytem do wyjścia z grupy. Spójrz sobie na przykład na ich atak - naprawdę słaby jak na drużynę, która miałaby walczyc w Brazylii o medale.

Chociaż obiektywnie trzeba powiedzieć, że Ghana też nie jest potęgą w tej formacji. Trochę niedoceniane są jednak umiejętności Gyana, pewnie dlatego, że rzadko można go oglądać w rozgrywkach na najwyższym poziomie. Do tego młody Waris i powinno być nieźle. Mimo to nadal żałuję, że Appiah szerokim łukiem omija Antwiego i zupełnie nie rozumiem, czemu tak się dzieje, skoro na kadrę przez pewien czas jeździł nawet siedzący często na ławce w Norwegii Otoo.

Wstępny, 30-osobowy skład Ghany na Mistrzostwa Świata zostanie podany w poniedziałek i dopiero wtedy zacznę narzekanie na selekcjonera .

Offline

 

#13 2014-05-09 19:22:55

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Oj tam, więc żeby nas pogodzić to niech z grupy wyjdą Portugalia i Ghana.

Offline

 

#14 2014-05-09 19:29:32

Maximax

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 57
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Z takim składem to Kamerun ma szanse na 3. miejsce w grupie , no ale niestety Coronę będzie ciężko pokonać. Ale 2 bramkarz Meksyku - Guillermo Ochoa, no przecież to jest podstawowy bramkarz drugoligowego francuskiego klubu - AC Ajaccio. No, oby Miguel Herrera postawił w meczu z Kamerunem na Guillermo.

Bramkarze:
               
José de Jesús Corona
Guillermo Ochoa   
Alfredo Talavera   

Obrońcy:

Paul Aguilar
Andrés Guardado
Miguel Layún
Rafael Márquez
Héctor Moreno
Diego Reyes
Francisco Javier Rodríguez
Carlos Salcido

Pomocnicy:
       
Isaác Brizuela
Marco Fabián
Héctor Herrera
Juan Carlos Medina
Luis Montes
Carlos Peña
José Juan Vázquz

Napastnicy:
       
Javier Hernández
Raúl Jiménez
Oribe Peralta
Alan Pulido   
Giovani dos Santos

Offline

 

#15 2014-05-09 20:42:13

pplk Minas Gerais

Administrator

6453206
Zarejestrowany: 2014-05-04
Posty: 125
Punktów :   

Re: Mistrzostwa Świata 2014

Herrera trochę zaskoczył mnie rezygnacją z Moisesa Muñoza. Szczególnie, że to bramkarz Ameriki, czyli jego niedawnego klubu. Ostatnimi czasy bronił w kilku meczach towarzyskich Meksyku i chociaż byłem pewien, że ostatecznie postawi raczej na Coronę lub Ochoę (nie byłbym taki pewny Maximax, czy właśnie na tego drugiego, chociaż też jestem zdania, że nikogo lepszego nie mają), ale że nawet w trójce Muñoza nie będzie to się nie spodziewałem. Gdyby jeszcze postawił na jakiegoś młodego bramkarza, ale Talavera jest już przecież dawno po 30. Brak Javiera Aquino jakąś wielką niespodzianką nie jest. Szkoda, że grający na tej samej pozycji Pablo Barrera obniżył ostatnio loty, bo na Pucharze Konfederacji prezentował się świetnie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sitegothic.pun.pl www.cosan.pun.pl www.listopadowki07.pun.pl www.avatar2009.pun.pl www.theshinobiworld.pun.pl